Części Linde do wózków na budowie

Zużywające się części Linde do wózków widłowych na budowie.

wynajem dźwigu

Wózek widłowy wsparciem w budowie

Wózek widłowy, to maszyna bardzo uniwersalna. Kojarzy się głównie z pracą w magazynach. Jest to także nieodłączny element każdej większej budowy. Posiada zdolność do przemieszczania ciężkich materiałów. Dlatego jest nieocenionym sprzętem w branży budowlanej. Nie zawsze konieczny jest wynajem dźwigu. Wymagające otoczenie robi jednak swoje. Części Linde i inne części do wózków widłowych ulegają szybszemu zużyciu. W konsekwencji mogą pojawiać się awarie powodujące przestroje. Są to bardzo niepożądane sytuacje na budowie. Szczególnie kiedy terminy gonią z ukończeniem robót. Warto zatem wiedzieć, które elementy wózków widłowych są najbardziej podatne na uszkodzenia. Taka wiedza pozwoli skutecznie zapobiegać problemom.

Części Linde wymieniane najczęściej

Teren budowy jest trudnym obszarem dla wózka. Nierówności podłoża utrudniają operowanie maszyną. Dlatego opony są narażone na częstsze uszkodzenia niż ma to miejsce w bardziej przyjaznym terenie. Przecięcia lub przebicia opon nie są rzadką sytuacją. Osoby odpowiedzialne za stan techniczny wózków powinny regularnie kontrolować stan ogumienia. W razie potrzeby muszą wymieniać części do wózków Linde na bieżąco. Bez tego nie można mówić o bezpieczeństwie pracy ani jej efektywności.

Charakterystycznym elementem wózka widłowego są oczywiście widły. To one są odpowiedzialne za przenoszenie ciężarów. Są szczególnie podatne na uszkodzenia mechaniczne. Ich nadmierne zużycie stanowi poważne zagrożenie przy transporcie ciężkich materiałów. Najczęściej nieprawidłowości widać już na pierwszy rzut oka. Nie można czekać z wymianą tych Linde części. Zaniedbanie może się bowiem skończyć tragicznie.

Układ hydrauliczny, to kolejny element, który może ulec awarii. Praca w kurzu i brudzie może prowadzić do zanieczyszczenia oleju hydraulicznego. To z kolei prosta droga do uszkodzenia pomp i zaworów. Regularna wymiana oleju i filtrów hydraulicznych jest więc niezbędna. Zaniechanie tego obowiązku skutecznie unieruchomi wózek widłowy. Naprawa całego układu będzie znacznie droższa niż koszt samego oleju.

Wózki spalinowe i eklektyczne

Powszechnie uważa się, że spalinowe wózki widłowe są odporniejsze na uszkodzenia. Nie można jednak bagatelizować przeglądów silnika. Problemy z tym elementem mogą wynikać z wielu przyczyn. Regularne serwisowanie i wymiana koniecznych części do wózków widłowych Linde pozwala bezproblemowo korzystać z maszyny. Również wersje elektryczne nie są bezawaryjne. Zaawansowane systemy bywają podatne na uszkodzenia spowodowane wibracjami czy wilgocią.

wynajem dźwiguczęści Lindeczęści do wózków widłowychczęści do wózków LindeLinde częściczęści do wózków widłowych Linde